خدمات

نوروفیدبک

یکی از روشهای بدون دارو و بدون عارضه که حدود 80 سال قدمت دارد نوروفیدبک است.  نوروفیدبک با استفاده از ابزارهای الکترونیک پیشرفته و کامپیوتر به ما کمک می کند تا از آنچه در مغز ما در حال رخ دادن است، آگاه شویم. با این آگاهی کنترل هشیارانه و ارادی بر فعالیت های فیزیولوژیک ناهشیار، امکانپذیر میشود! با ارایه این تکنیک افراد بازخوردهای واضح و مستقیمی مانند صدا یا تصویر را از مغز یا بدنشان دریافت میکنند و به این ترتیب میتوانند کارکرد مغز، ضربان قلب، فشارخون، دستگاه گوارش، کلیه ها، درد و … را کنترل نمایند.

تمامی مواردی از قبیل شادی و غم، افسردگی و اضطراب و نشاط و غیره حاصل عملکرد مغز انسان است. مغز انسان زمانی عملکردی بهینه را خواهد داشت که به بهترین و مناسب ترین شکل ممکن کار خود را انجام دهد. بسیاری از افراد فکر می کنند که ارتقا عملکرد به معنای افزایش میزان کار کشیدن و در واقع سخت کار کردن است ولی در واقعیت امر ارتقا عملکرد و عملکرد بهینه زمانی اتفاق خواهد افتاد که فرد با صرف کمترین میزان انرژی بهترین بازده و عملکرد را دریافت نماید و این فقط در صورتی اتفاق خواهد افتاد که مغز بتواند از داشته ها و منابع خود بیشترین استفاده ممکن را ببرد. با استفاده از نوروفیدبک می توان از کارکرد مغز و بدن خود، آگاه شد و کارکرد آنها را بهبود بخشید. بسیاری از افراد ی که از نوروفیدبک استفاده می کنند دانش آموزان، دانشجویان، و ورزشکاران هستند چرا که این دسته افراد به فعالیت مغزی بسیاری نیاز دارند. دانش آموزان و دانشجویان، ورزشکاران و مدیرانی هستنند که در سطوح حرفه ای مشغول به فعالیت هستند و از مشکل خاصی هم رنج نمی برند و فقط برای ارتقای عملکرد و بهره مندی کامل از توانمندیهای خود، از نوروفیدبک استفاده می کنند.
استفاده از داروها جزو روش های رایج و خطرناک دانش آموزان، دانشجویان در شب های امتحان است و یا به طور مثال ورزشکاران زیادی هستند که در رشته های مختلف و سنگین ورزشی برای افزایش توان عملکردی مغز و افزایش تمرکز از داروها استفاده می کنند. روش نوروفیدبک بدون استفاده از موارد گفته شده و بدون عوارض جانبی عملکرد مغز را ارتقاء خواهد داد.

بخوانید  مشاوره کودک ونوجوان

برخی کاربردهای درمان نوروفیدبک

بیش فعالی کمبود توجه ،صرع ،افسردگی ،سندرم تورت (نوعی تیک) ،وزوز گوش ،اختلالات خواب، درد مزمن، سردردهای تشنجی و میگرنی ، شب ادراری و ناخن جوی ، دندان قروچه ، اختلالات گفتار و زبان  ، مسایل جنسی مانند پرکاری، کم کاری میل جنسی، خودارضایی

اختلالات مربوط به سوء استفاده مواد ،استرس پس از سانحه ،سازماندهی، بازداری پاسخ، نظم، توانایی حل مسئله ، ارتقاء یادگیری( املا،ریاضی، انشاء، انگلیسی)

کاربرد نوروفیدبک در ارتقای عملکرد فردی

بهبود عملکرد تحصیلی دانش آموزان، افزایش تمرکز و توجه و حافظه، مدیریت استرس و هیجانات

ارتقای عملکرد مغز،افزایش توانایی یادگیری و سرعت عملکرد مغز،تقویت ارتباط نیمکره های مغزی، بهبود کیفیت خواب، تقویت ابعاد مختلف هوش، افزایش حافظه

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن