خدماتمشاوره

مشاوره تحصیلی و شغلی

مشاوره تحصیلی :

هر چی خوندم احساس می کنم هیچی بلد نیستم و یادم رفته همه چی تا صبح بیدار می مونم و درس می خوندم.

نکنه امتحان مو خراب کنم؟….و…

اینا همه جمله هایی که بارها و بارها از دانش آموزان و دانشجویان می شنویم به این رفتارها در علم روان شناسی و مشاوره تحصیلی می گن حساسیت مطالعاتی . یا به اصلاح و سواس مطالعه که نوعی رفتار مخرب وسواس گونه هستش و باعث میشه فرد بیش از اندازه نگرانی، اضطراب دلشوره در خصوص درس خواندن و امتحان را تجربه کنه که علت های مختلفی داره.

-وقتی دانش آموزی هم زمان هم درس بخونه و هم فکر و خیال کنه مسلماً دچار وسواس فکری مطالعاتی می شه چرا که این افکار باعث بروز اضطراب و نگرانی در او می شه.

 -یکی از دلایل دیگه ای که باعث می شه دانش آموزان حساسیت های تحصیلی داشته باشن اینه که اون ها متاسفانه مهارتهای تند خوانی را یاد نگرفتند و کند خوانی رو سر مشق خودشون قرار دادند

بخوانید  نوروفیدبک

– به نظر می آید روش مطالعاتی بعضی از دانش آموزان کاملاً اشتباه هستش و همین امر اونا رو به سمت وسواس و حساسیت بیشتر در مطالعه سوق می ده البته نداشتن برنامه ریزی و یک برنامه ی مطالعاتی درست و کاربردی هم به این امر دامن خواهد زد بنابراین دواطلب گرامی اگه کندخوانی سعی کن مهارت های تند خوانی و یاد بگیری. اگه برنامه درسی نداری حتماً از مشاور تحصیلی ت کمک بگیر و اگر روش مطالعاتی ات غلطه اصلاح ش کن مطمئن ام که می تونی و موفق خواهی شد.

مشاوره شغلی :

داشتن یک انتخاب درست که منجر به زندگی سعادتمندانه می شود، نیاز به دقت و توجه بسیار زیاد دارد. دلیل اصلی شکست این است که مردم برنامه ناکارآمد را رها نمی‌کنند تا با برنامه جدید جایگزین شود.

مطمئنا پیدا کردن هدف زندگی چیزی است که می توانید به عنوان هدف غایی و نهایی تان روی آن کار کنید و به موفقیت های زیادی دست یابید.

بخوانید  خودتو بشناس!

دلیل کارهایی که می‌کنیم چیست؟ چرا برخی از آدم‌ها در شغل شان موفق‌تر از دیگران هستند؟

انگیزه، نیرو محرکه‌ی ما برای تلاش و کسب موفقیت است. با گذر زمان و در طول سال‌های رشد سعی می‌کنیم بفهمیم چه چیزهایی به ما انگیزه می‌دهند. برای موفقیت نیاز به انگیزه داریم؛ اگر شما هم در زندگیتان به دنبال این هستید که هر روز موفق تر و هدفمند باشید از مشاورین با تجربه ما بهره مند شوید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن