مقالات

قهر کردن با شوهر

معمول بعض زنها اینست که وقتی از دست ‌شوهرشان ناراحت ‌شدند قهر میکنند، صورتشان را در هم کشیده حرف نمیزنند. در گوشه‌ای‌ نشسته دست‌ به هیچ کاری نمی‌زنند. غذا نمی‌خورند، بچه‌ها را میزنند، یواش یواش غرولند میکنند. به عقیده آنها قهر و دعوا بهترین وسیله‌ای‌ است که میتوان بدان متوسل شد و از شوهر انتقام گرفت، لیکن قهر کردن با شوهر نه تنها او را تنبیه نمیکند بلکه ممکن است عواقب بسیار بدی را در برداشته باشد.

قهر کردن با شوهر

زیرا ممکن است‌ شوهرت نیز مقابله به مثل نموده قهر کند، در اینصورت تا چند روز باید با حالت ناراحتی زندگی کنید، تو غربزنی او غر بزند، تو اوقات تلخی کنی او اوقات تلخی کند، تو حرف نزنی‌ او حرف نزند، تا بالاخره خسته شوید و به وساطت‌ یکی از خویشان یا دوستان یا با یک بهانه دیگر با هم آشتی کنید.

بخوانید  سلب آزادی از مرد نتیجه خوبی ندارد

اثرات قهر کردن بر فرزندان

اما این آخرین قهر و دعوای‌ شما نیست‌ بلکه طولی نمیکشد که باز از دست‌ شوهرت ناراحت میشوی و قهر و دعوا شروع میشود یعنی یک عمر را باید با حالت قهر و دعوا و کینه‌ و کدورت زندگی نمایید، بدینوسیله هم خودتان را بدبخت‌ خواهید کرد هم‌ فرزندان بیگناهتان را به بدبختی و سیه روزی خواهید انداخت.

اکثر جوانانی که از خانه و زندگی فرار میکنند و در دامهای‌ رنگارنگ فساد واقع میشوند از فرزندان همین خانواده‌ها هستند.

اثر قهر کردن بر خانواده

ممکن است‌ شوهرت در مقابل قهرهای تو عکس العمل شدیدتری‌ نشان داده به ناسزا گوئی و کتک کاری برسد. آنگاه تو ناچار شوی به عنوان‌ قهر به خانه پدرت بروی و شکایت او را نزد آنها ببری. و با دخالت آنها اختلافات شما شدیدتر و عمیق‌تر گردد، ممکن است‌ شوهرت از این قهر و دعواهای متوالی بستوه آید و جدایی را بر این زندگی کثیف ترجیح بدهد.

بخوانید  به همسرت احترام بگذار

در اینصورت هم شوهرت را بدبخت کرده‌ای هم خودت را لیکن به طورحتم تو بیشتر از او متضرر خواهی شد، شاید ناچار شوی تا آخر عمر تنها بمانی یا سر بار پدر و مادرت گردی. حتما بعدا پشیمان خواهی شد لیکن‌ پشیمانی سودی ندارد. بنابراین قهر و دعوا نه تنها دردی را دواء نمیکند بلکه ممکن است‌ صدها گرفتاری و دردسر بوجود آورد.

راهکار مناسب به جای قهر کردن

خانم محترم، از قهر و دعوا جداً اجتناب کن، اگر از شوهرت‌ عقده‌ای داشتی قدری صبر کن تا حواست جمع شود، آنگاه با نرمی و ملایمت موضوع ناراحتی خودت را با شوهرت در میان بگذار، مثلا با زبان‌ خوش نه به عنوان اعتراض بگو: تو در فلان مجلس به من توهین کردی، یا فلان حرف را به من زدی، یا به فلان پیشنهاد من عمل نکردی، آیا سزاوار است نسبت‌ به من اینقدر کم لطف باشی؟ با این قبیل حرفها هم عقده‌ات‌ حل میشود، هم شوهرت تنبیه میگردد. و به طور حتم در صدد تلافی‌ بر خواهد آمد. تو را یک خانم با وفا و خوش اخلاق و اهل زندگی می‌شناسد و همین احساس در اخلاق و رفتارش آثار خوبی خواهد گذاشت.

بخوانید  قطع رابطه با مادر زن

رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «هر گاه دو نفر مسلمان با هم‌ قهر کنند و تا سه روز صلح نکنند از اسلام خارج خواهند شد و در بینشان‌ ولایتی باقی نخواهد ماند. پس هر کدام از آنها که در صلح پیش قدم شود در قیامت زودتر به بهشت‌ خواهد رفت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن