خدماتمشاوره

زوج درمانی

زندگی کردن بدون مشکل غیر ممکن است. فقط میزان مشکلات است که کمتر و یا بیشتر می شود. حتی خوشبخت ترین زوج ها نیز در زندگی خود به مشکل برمی خورند.

معمولا دوران بعد از ازدواج و روزهای اول زندگی دورانی است که یک زن و مرد از نظر عاطفی و احساسی بیشتر به مشکل برمی خورند . بعد از مدتی که با خصوصیات اخلاقی هم آشنا می شوند مهارت کنترل احساسات یکدیگر را پیدا می کنند . از این بابت بسیار خوشحال می شوند. با وجود اینکه مراجعه به مشاوران متخصص و با تجربه می تواند در این زمینه به آنها کمک کند.

یکی از موضوعات مهمی که در رابطه با زندگی مشترک مطرح می شود. مسئله جر و بحث زوجین است که در نوع شدید آن ممکن است جدایی زن و شوهر را در پی داشته باشد.

رایج ترین مشکلات زندگی زناشویی:

۱-  انجام کارهای خانه. ۲- اهمیت ندادن به خانواده توسط یکی از زوج‌ها. ۳- کمرنگ شدن روابط عاطفی. ۴- اعتماد نداشتن.         ۵- قدرناشناسی   ۶- رفتار سلطه جویانه.  ۷- اهمیت ندادن به حرف طرف مقابل.  ۸ – مقصر دانستن یکدیگر.  ۹- اختلاف های شخصیتی و یا فرهنگی   ۱۰- عدم صمیمیت ۱۱- کینه توزی   ۱۲- خیانت کردن یکی از زوجین     ۱۳- پنهان کاری و دروغ گفتن    ۱۴- مشکلات مالی   ۱۵- خودخوری و اقرار نکردن :

بخوانید  مشاوره خانواده

با اینکه مشکلات زندگی زناشویی دامنه گسترده ای دارند. اما برخی از عوامل موثر در موفقیت رابطه زناشویی ممکن است بسیار ساده و در عین حال تاثیرگذار باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن