خدماتمشاوره

مشاوره کودک ونوجوان

لازمه یک زندگی موفق، داشتن فرزندانی سالم و صالح است. نقش فرزند در تحکیم خانواده اهمیت بسیاری زیادی دارد. به همین دلیل در تمام فرهنگ ها و مذاهب برای فرزند آوری ارزش زیادی قائل شده اند. زیرا می دانند که تاثیر مستقیمی در کیفیت زندگی خانواده دارد.

 یکی از نهادهای مهم و مؤثر در تکوین شخصیت و تربیت کودکان و نوجوانان، خانواده است. نهاد خانواده را از جمله عمومی‌ترین نهادهای اجتماعی می‌دانند که در تمام جوامع وجود دارد و مهم‌ترین تکیه‌گاه و محور زندگی اجتماعی است. این نهاد در همه جوامع پذیرفته شده و توسعه یافته است و به‌عنوان مهم‌ترین پایگاه انتقال عناصر فرهنگی، آداب و سنن، عقاید، دانش‌ها و مهارت‌ها و … به نسل جدید معرفی شده است. رفتار والدین زمینه‌ساز شکوفایی استعدادها و رشد جسمی، اخلاقی، اجتماعی؛ عاطفی و عقلانی نوجوانان می‌باشد.

مدیریت و انضباط رفتار کودک توسط والدین به عنوان موضوع مورد بحث در هر توصیفی از اختلالات عاطفی رفتاری کودکان مطرح می‌شود

بخوانید  سکس تراپی

میتوانید یک روز صدای همه ی رویدادهای خانه را ضبط کنید و سپس در کمال آرامش از آغاز تا پایان به آن گوش دهید. آنگاه خودتان قضاوت کنید : چند بار غر زده اید ، چه تعداد ایراد گرفته اید و با چه لحنی این کار را انجام داده اید؟ آیا از نقشی که در خانه دارید لذت می برید؟
تصور کنید به این نتیجه برسیم که بیش از حد ایرادگیر هستیم. اکنون برای حل مشکلمان چه کارهایی میتوانیم انجام دهیم؟
خوب اگر مشکل فقط همین باشد میتوان باکنترل کردن زبان به آن پایان داد. ولی مشکل به این مورد محدود نمی شود و نمیتوان زبان را در شرایط مختلف به راحتی کنترل کرد.
به نظر می رسد بهترین راه حل این مشکل تغییر نگرش های خود ماست. به هر حال میتوان چندین اقدام را که درتوانایی ماست برای رسیدن به موفقیت امتحان کرد .با مراجعه به مرکز مشاوره معنای زندگی میتوانید از راهنمایی روانشناسان ما بهره مند شوید .

بخوانید  تغذیه اطفال
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن