مقالات

چگونه یک همسر خوب انتخاب کنیم

چگونه یک همسر خوب انتخاب کنیم .انتخاب همسر خوب هم یکی از مهمترین انتخاب‌هایی است کـه ما در طول زندگی خود انجام میدهیم. در دوران گذشته و فضای سنتی حاکم بر آن زمان‌ها ، انتخاب همسر جزو انتخاب‌هـای ما محسوب نمی‌شدند . غالباً، این والدین بودند کـه یک دختر و پسر را برای هم انتخاب می‌کردند. اما امروزه، دختران و پسران این حق را برای خود قائل میشوند کـه خودشان باید همسر آینده‌ی خود را انتخاب کنند.

البته، کاملاً حق با آن‌هاست. بـه این دلیل کـه نتیجه‌ی این انتخاب، تا سال ها با فرد همراه خواهد بود. مسئولیت تمام پیش‌آمدها با خود فرد است. اگر بخواهیم معنای حقیقی انتخاب را درنظر بگیریم. هیچ‌ کسی واقعاً خودش همسر خودش را انتخاب نمی‌کند . بلکه این زندگی و موقعیت‌ها هستند کـه افراد را در سر راه ما قرار می دهند. حالا از بین آن افراد اگر از کسی خوش‌مان آمد، بـه او تقاضای ازدواج میدهیم.

بخوانید  هر آنچه باید درباره افسردگی بدانید.

چگونه یک همسر خوب انتخاب کنیم

البته باید مورد موافقت طرف مقابل هم قرار بگیرد. پس، این انتخاب با انتخاب‌هـای دیگر تفاوت‌هـای اساسی دارد . نیازمند دقت و توجه بیشتری است. شاید بپرسید کـه باید از کجا شروع کنیم؟ اول از همه یک توصیه میکنیم کـه تمام رمان‌هـای عاشقانه‌ای کـه خوانده‌اید و فیلم‌هایی کـه دیده‌اید را فراموش کنید. عاقلانه و بدون هیچ عجله‌ای تمام جوانب را بسنجید . بعد ازآن، قدم در راه این انتخاب بگذارید.

عشق قبل از ازدواج؟ 

ما نمیخواهیم بگوییم کـه قبل از ازدواج عاشق نشوید! اول با یک دید عاقلانه درمورد هر گزینه فکر کنید. ببینید کـه آیا طرف مقابل خصوصیت‌هـای تبدیل شدن بـه یک همسر مناسب را داراست یا خیر؟ اگر قبل از نگاه عاقلانه، عاشق کسی شوید و بعدا متوجه شوید کـه او برای همسری شما مناسب نبوده. با شکست سنگین عاطفی مواجه خواهید شد. کـه ممکن است تا سال ها کام شما را تلخ کنند. یا این کـه ممکن است شما عاشق کسی شوید؛ ولی او عاشق شما نشود!

بخوانید  خانه داری شغل بسیار آبرومند

خانم‌ ها چطور همسر خود را انتخاب می‌کنند؟

هر خانمی، در اعماق وجودش میداند کـه همسر مناسب او کیست. پس چه کاری بهتر از این کـه مشخصات آن همسر را روی کاغذ بیاورید ؟ یک فهرست از مشخصات همسر دل‌ خواه خود تهیه کنید . آن‌ها رابه ترتیب اولویت و اهمیت مرتب کنید. اینکار بسیار ضروری است . ما واقعاً انجام آنرا توصیه میکنیم. چراکه یک تصویر جامع و کلی در اختیار شما خواهد گذاشت. تا با دید بهتری نسبت بـه انتخاب همسر خود اقدام کنید.

سعی کنید در فرآیند ثبت مشخصات همسر خوب و ایده‌آل خود، اصلاً احساسی عمل نکنید. هرچند، احساس از چیزهای مهمی است کـه باید در فهرست خود مورد توجه قرار دهید. ولی در نوشتن فهرست کاملاً منطقی و بـه‌ دور از بزرگ‌ نمایی و احساس عمل کنید. بـه اولویت اهمیت این مشخصات هم بسیار دقت کنید. چراکه تعداد زیادی از خانم‌ها، خواستگارهای زیادی را به‌ خاطر دارا نبودن ویژگی‌هـای کم‌ اهمیت رد می کنند . فرصت‌هـای ازدواج با یک همسر مناسب را برای خود محدود می‌کنند.

بخوانید  تا کی در غربت زندگی کنم

شما میتوانید خودتان در زمینه‌ی انتخاب همسرتان فعالانه عمل کنید. سعی کنید اجتماعی باشید .در جمع‌هـای مختلفی حاضر شوید. لازم نیست دراین جمع‌ها الزاماً مردی حاضر باشد. خانم‌هایی هستند کـه برای فرزندان خود بـه‌دنبال همسر هستند. این جمع‌ها میتواند مکانی باشد برای این کـه دایره‌ی انتخاب‌هـای خودرا وسیع‌تر کنید.

آقایان چطور همسر خود را انتخاب می‌کنند؟

درست مثل خانم‌ها، لازم است کـه آقایان هم لیستی از مشخصات همسر خوب و ایده‌آل خود تهیه کنند. در فرآیند انتخاب آنرا لحاظ کنند. ولی تفاوت‌هایی نیز دراین زمینه وجوددارد کـه بـه آن‌ها خواهیم پرداخت.

بزرگ‌ترین مشکلی کـه اکثر آقایان با آن مواجه میشوند، ترس از پذیرفته نشدن است. این موضوع، برای مردان خجالتی و درون‌گرا بسیار سخت‌تر خواهد بود. اگر در تصمیم خود جدی هستید . دوست دارید بـه چیزی کـه میخواهید برسید کمی شهامت داشته باشید.با این حقیقت روبه‌ رو شوید کـه قرار است چندین بار رد شوید. این موضوع بسیار طبیعی و از دید متواضعانه بسیار هم خوب است. اجازه ندهید تجربیات «رد شدن‌»، شهامت را از شما بگیرند. گاهی اوقات دختران شما را رد می کنند تا جدیت شما را امتحان کنند. آن‌ها میخواهند بدانند شما تا چه اندازه در تصمیم خود جدی هستید. پس اگر واقعاً جدی هستید و می‌خواهید با او ازدواج کنید. دوباره تقاضای خودرا تکرار کنید.

بخوانید  هر سخن جایی و هر نکته مقامی دارد

حرف آخر

ازدواج نیز، مثل هر انتخاب مهم دیگری نیازمند دقت فراوان است. همان‌ طور کـه گفتیم، ازدواج یکی از مهم‌ترین تصمیم‌هـای زندگی شماست. پس، سعی کنید انتخابی هوشمندانه و با درنظر گرفتن تمام جوانب انجام دهید. مطمئن باشید کـه همسر خوب و مناسب برای شما در همین حوالی است. اگر کمی چشمان‌تان را برای دیدنش باز کنید، وی را خواهید یافت!

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن