مقالات

همسر شما تشنه عشق و محبت است

همه مردم تشنه دوستی و محبتند. دوست دارند محبوب دیگران‌ باشند. دل انسان به محبت زنده است. کسیکه بداند محبوب کسی نیست‌ خودش را بی کس و تنها میشمارد. همیشه پژمرده و افسرده است. خانم‌ محترم، شوهر شما نیز از این احساس غریزی خالی نیست. همسر شما تشنه عشق و محبت است . قبلا از محبتهای بی‌شائبه پدر و مادر برخوردار بود اما از آن هنگام که پیمان زناشویی بستید خودش را در اختیار تو قرار داد. انتظار دارد محبتهای آنها را جبران کنی و از صمیم قلب دوستش بداری.

همسر شما تشنه عشق و محبت است

رشته دوستی را از همه بریده و به تو پیوند کرده انتظار دارد تو تنها، به اندازه‌ همه دوستش بداری. شب و روز برای آسایش و رفاه تو زحمت میکشد و حاصل دسترنج‌ خویش را در طبق اخلاص نهاده تقدیم تو میکند. شریک‌ زندگی و مونس دائمی و غمخوار واقعی تو است. حتی از پدر و مادرت‌ بیشتر به سعادت و خوشی تو عنایت دارد. قدرش را بدان و از صمیم قلب‌ دوستش بدار. اگر او را دوست‌ بداری او هم به تو علاقه‌مند خواهد شد. زیرا محبت‌ یک پیوند دو طرفی است و دل به دل راه دارد. مهربانی و اظهار محبت واقعا اعجاز میکند.

بخوانید  غیر شوهرت را از دل بیرون کن

پایداری عشق با محبت

اگر محبت دو طرفه شد بنیان زناشویی استوار میشود و خطرجدایی برطرف میگردد. مغرور مشو که شوهرم با یک نگاه دوستم داشت و عشق او همیشه‌ پایدار نخواهد ماند، زیرا عشقی که با یک نگاه بیاید دوامی نخواهد داشت.

اگر میخواهی عشق او پایدار بماند با رشته محبتهای دائمی آنرا نگهداری‌ کن. اگر شوهرت را دوست‌ بداری همیشه دلش شاداب و خرم است. در کسب و کار دلگرم و به زندگی علاقه‌ مند است. و در همه کارها موفقیت‌ خواهد داشت. اگر بداند محبوب واقعی همسرش میباشد حاضر است‌ برای تامین سعادت و رفاه خانواده‌اش تا سر حد فداکاری کوشش کند.

کمبود محبت و بیماریهای روانی

مردی که کسری محبت نداشته باشد کمتر اتفاق میافتد به امراض روحی و ضعف اعصاب مبتلا گردد. خانم گرامی اگر شوهرت بداند دوستش نداری‌ از تو دلسرد میشود، به زندگی و کسب و کار بی علاقه میگردد، به پریشانی و بیماریهای روانی گرفتار میشود، از خانه و زندگی فرار میکند، و در میدان‌ زندگی سرگردان میگردد. ممکن است از ناچاری به مراکز فساد پناه ببرد.

بخوانید  عواقب عدم تفاهم و ناسازگاری والدین

پیش خود فکر میکند چرا زحمت‌ بکشم و حاصل دسترنجم را به افرادی‌ تقدیم کنم که دوستم ندارند. بهتر است دنبال عیاشی و خوشگذرانی بروم و برای خودم دوستهای واقعی پیدا کنم.

بیان کردن عشق وعلاقه

خانم محترم رشته محبت را بگردن شوهرت بینداز و بدینوسیله‌ به خانه و خانواده جلبش کن. ممکن است‌ شوهرت را قلباً دوست‌ بداری‌ لیکن اظهار نکنی اما این مقدار کافی نیست. باید آنرا به زبان بیاوری بلکه‌ باید از رفتار و گفتار و حرکاتت آثار عشق و علاقه نمایان باشد. چه مانع‌ دارد گاه گاه بگویی: عزیزم واقعا ترا دوست دارم؟ اگر از سفر آمد لباس نو یا دسته گلی تقدیمش کنی و بگویی: خوب شد آمدی دلم برایت تنگ شده‌ بود. وقتی در سفر است‌ برایش نامه بنویس و از فراق و جدایی اظهار دلتنگی کن.

اگر در محل کار شوهرت تلفن هست و در منزل نیز تلفن دارید گاهی بوسیله تلفن احوال پرسی کن اما نه زیاد. اگر از موقع معمول دیرتر به‌ خانه آمد اظهار کن: در انتظار مقدمت‌ بودم و از دیر آمدنت ناراحت‌ شدم.در غیاب او نزد دوستان و خویشان از او تعریف کن. بگو: واقعا چه‌ شوهر خوبی دارم، دوستش دارم. اگر کسی خواست‌ بدگویی کند دفاع کن، هر چه بیشتر اظهار عشق و علاقه کنی بیشتر به تو علاقه‌مند میشود. در نتیجه پیمان زناشویی شما استوارتر و خانواده خوشبخت‌تری خواهید بود.

بخوانید  خودشیفتگی پنهان چیست؟ 5 نشانه و 4 راهکار مقابله با آن

سخن آخر

  • شکسپیر میگوید: چیزی که در زن قلب مرا تسخیر میکند مهربانی‌ اوست نه روی زیبایش. من زنی را بیشتر دوست دارم که مهربانتر باشد.
  • خداوند بزرگ در قرآن شریف به محبت و علاقه‌ای که در بین زن و شوهر وجود دارد اشاره فرموده آنرا یکی از آیات قدرت خویش شمرده‌ میفرماید: یکی از آیات خدا اینست که همسرانی برایتان آفریده تا بدانها آرامش پیدا کنید و میان شما دوستی و مهربانی نهاد.
  • حضرت رضا علیه السلام فرمود: بعضی زنها برای شوهرشان‌ بهترین غنیمت هستند: زنانیکه به شوهرشان اظهار عشق و محبت کنند.
  • پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: بهترین زنان شما، زنهایی‌ هستند که دارای عشق و محبت‌ باشند.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن