مقالات

فکر و ذهن نیاز به سم زدایی دارند

همان گونه که میدانید سم زدایی و پاک کردن بدن بسیار رایج است. گاها بدن ما برخی چیزهایی را تولید می کنند. که ممکن است برای سلامتی ما مناسب نباشند . ما برای از بین بردن آنها نیاز به سم زدایی بدنمان داریم . اما برخی نمی دانند که این چنین مشکلاتی نیز می توانند در روح ما انسان ها نیز ایجاد شوند . ذهن و بدن ما هر دو با هم می توانند با افکار منفی و مشکلات پر شوند . از کجا بدانیم فکر و ذهن نیاز به سم زدایی دارند ؟

بخوانید  بزرگترین رمز زن‌ داری

با دیدن این علائم در خود :

1-شما در جستجوی افکار و مسائل منفی هستید .

هرگاه شما دریافتید که بدن شما در جهت یافتن چیزهایی است .که با دانستن آنها ناراحت خواهید شد . زمان این رسیده است که تغییراتی در خود ایجاد نمایید .این تغییرات می تواند شامل حذف خیلی از چیزهایی که می توانند باعث سوق دادن شما به افکار منفی و یا حتی اشخاصی که گاها افکار منفی را در شما زنده می کنند شود .برای مثال از افرادی که باعث ایجاد افکار منفی در شما می شوند . دوری کنید و اجازه ندهید تا آنها روی شما تاثیر بگذارند . با این کار شما خیلی تغییر پیدا خواهید کرد .

2-در هنگام حرف زدن تان به دیگران دقت می کنید. 

آیا شما پس از صحبت هایتان با اطرافیانتان دقت کرده اید. که تمام حرف هایی که میان شما زده شده است طعنه آمیز بودند . پس از دقت کردن در این امر ناراحت شده اید. که چرا آنگونه حرف زده اید؟! خب ، اگر شما دچار چنین مشکلی شده اید .لازم است بدانید که این مشکل می تواند برای شما نگران کننده باشد . برای رفع این مشکل می توانید. بصورت هدفمند و غیر طعنه آمیز گونه حرف بزنید .

بخوانید  سرپرست خانواده

3-دوستان شما ترجیح نمی دهند که در کنار شما باشند. 

اگر شما به دلایلی مختلفی از هر چیز کوچک ناراحت می شوید . از خود خشونت نشان می دهید . این یک مورد طبیعی است که دوستانتان شما را ترک کنند . از این که در کنار شما باشند بیزارند .اگر متوجه این چنین مشکلی شدید . باید بدانید که این به خودی خود یک پرچم قرمز است . روح شما نیاز جدی به سم زدایی دارد. تا بتوانید همانند گذشته با دوستانتان رابطه برقرار کنید . آنها از قرار گرفتن در کنار شما بیزار نباشند .

4-شما احساس کرختی پیدا کرده اید.

احساسات بطور کلی توسط خودمان و اطرافیانمان درون ما شکل می گیرند . گسترش پیدا می کنند . هیچ احساسی بد نیست . اگر شما متوجه شدید احساس بد و منفی دارید. لازم است بدانید که خودتان باعث آن شده اید . اما زمانی که شما احساس کرختی می کنید. دیگر چیزی برای شما نه خوب و نه بد بنظر می رسد . زمانیکه اینگونه احساس کردید باید شروع به سم زدایی روحتان نمایید .

بخوانید  دست از داشتن توقعات بیجا بکشید

5-شما از حال بد دیگر افراد خوشحال می شوید

شما بجای احساس همدردی یا همدلی با دیگران ، با شنیدن خبر بیچارگی و مشکلات آنها احساس خوشحالی خواهید داشت . فرض کنید که شما دچار این چنین مشکلی شده اید . اینک دوست دارید که دوستانتان و اطرافیانتان چگونه با شما برخورد کنند ؟ خب ، قطعا دوست ندارید که آنها همانند شما از مشکلاتی که شما گرفتار آنها شده اید خوشحال شوند . دوست دارید با شما همدردی کنند . با حرف هایشان باعث دلگرمی شما شوند .

کریگ گروزل در این زمینه بیان کرد :” مشکل ما این است که بسیاری از مردم تلخ نمی دانند که تلخ هستند . آنها اغلب نمی توانند اشتباهات خود را در آیینه مشاهده نمایند . هرچه ریشه تلخی آنها بیشتر و بزرگتر شود . درمان و حذف آن سختتر خواهد شد .

6-مردم شاد باعث ناراحتی شما می شوند. 

از اینکه افراد شاد در کنار شما هستند. ممکن است آزرده خاطر ، ناراحت و یا حتی عصبی شوید .  با ادامه پیدا کردن این مسائل ممکن است احساسات مثبت خود را فراموش و حذف کنید . تبدیل به یک فرد نامتعادل و عصبی که تماما موج منفی دارد شوید .

بخوانید  هیچ کس بی عیب نیست
فکر و ذهن نیاز به سم زدایی دارند

7-به خوبی نمی خوابید.

در کل اگر شما دچار مشکلات روحی شده باشید. نمی توانید به خوبی بخوابید . احساس خواب آلودگی می کنید . تمام شب را بیدار می مانید . برای درمان این مشکل شما می توانید با تمرینات مدیتشن که یک ابزار خیلی خوب است . خودتان را درمان کنید . بتوانید در طول روز بیشتر و راحت تر بخوابید .

بی خوابی نشانه ای از نیاز بدن به سم زدایی روان است.

8- شما همیشه قربانی می شوید.

حداقل می توانید خودتان را ببینید . ممکن است احساس کنید که شما همیشه در حال از بین رفتن هستید .اطرافیانتان بر ضد خواسته های شما عمل می کنند . پس از بروز چنین مشکلاتی ممکن است از خودتان بپرسید که آیا شما واقعا قربانی هستید؟ شاید بد بودن شما باعث رفتارهای بد دوستانتان شده است .

افکار منفی می توانند باعث تولد کلمات منفی شوند. که به نوبه خود منجر به افکار منفی می شوند . برای رفع این مشکل باید خودتان را کنترل کنید. به گونه ایی که اگر می خواهید افکار منفی را ایجاد کنید . شروع به فکر کردن و بیان آنها شوید . فورا خودداری نمایید . از بیان آنها صرفه نظر نمایید .

بخوانید  مذمت و بد گویی از دیگران

9- از مدیتیشن و فکر کردن و مقابله با دیگران اجتناب می کنید.

احتمالا این مشکل به دلیل روحیه نامناسب و ضعیف شما می باشد . برای درمان این مشکل باید کمی روی خودتان و افکارتان تمرکز نمایید . سطح تمرکزتان را به مرور زمان افزایش دهید. که با این کار روح شما سم زدایی خواهد شد .

ربکا باتلر در طی سخنرانی هایش به این موضوع اشاره کرد که :”مدیتیشن روح را آرام می کند. انجام آن می تواند باعث سم زدایی و پاک کردن سموم روح شود”.

10-شما همیشه کسل هستید.

شما پس از مشکلاتی که برای شما اتفاق می افتد. به سطحی از زندگی خواهید رسید. که دیگر چیزی برای شما سرگرم کننده نخواهد بود . هیچ چیزی نمی تواند روی شما تاثیر مثبت بگذارد . اگر به این سطح رسیدید باید بدانید که بدن شما نیاز جدی به سم زدایی دارد . می توانید با سم زدایی روحتان از این مسائل خودداری نمایید.

بخوانید  بعضی از مردها بهانه جو هستند

هنگامی که مواد شیمیایی بد و خطرناک در بدن ایجاد می شوند . باعث به خطر افتادن بدن می شوند . به همین شیوه افکار منفی نیز می توانند درون ما شکل بگیرند . باعث ایجاد برخی مشکلات روحی روانی شوند. که جبران آنها گاها ممکن است بسیار سخت و طولانی باشد .

بدن ما و روح ما هردو باهم نیاز به توجه زیادی در زمان هایی که افکار منفی و خطرناک در وجودمان رخنه می کنند دارند . موارد بالا را به یاد داشته باشید . در صورت مشاهده هر یک از آنها اقدام به درمان آنها توسط پزشک خود نمایید .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن