مقالات

غیر شوهرت را از دل بیرون کن

خانم محترم، ممکن است افرادی را در نظر داشته در انتظار خواستگاری آنها بوده‌اید، شاید آرزو داشته‌اید شوهرتان ثروتمند باشد، دارای فلان‌شغل باشد، تحصیل کرده باشد، زیبا و خوشگل باشد ووووو. این قبیل آرزوها قبل از ازدواج مانعی نداشت لیکن اکنون که‌ مردی را برای همسری برگزیده‌ ای و پیمان مقدس زناشویی را امضا کرده‌اید که تا آخر عمر با هم باشید، باید گذشته را یکسره فراموش کنی، دلت را از اضطراب و پریشانی نجات بده، غیر شوهرت را از دل بیرون کن و ششدانگ آنرا در اختیار همسرت قرار بده.

خواستگار سابقت را فراموش کن، به او نگاه نکن، بفکرش نباش، چکار داری ناراحت‌ شده یا نه؟ اصلا چرا از احوالش جویا می‌شوی؟ این حالت دو دلی جز پریشانی روح چه نتیجه‌ای دارد؟ و بسا اوقات اسباب بدبختی تو را فراهم می‌سازد.

بخوانید  10 شرط موفقیت درمان وسواس (بروز شده 1399)

غیر شوهرت را از دل بیرون کن

بعد از اینکه با مردی پیمان زناشویی بستید و قول و قرار گذاشتید تا آخر عمر با هم باشید چرا چشم چرانی میکنی، به این مرد و آن مرد نگاه‌ میکنی و شوهرت را با آنها مقایسه می‌نمایی؟ این چشم چرانیهای غلط جز پریشانی و اضطراب روح و آه و حسرت دائم چه سودی دارد؟

حضرت علی علیه السلام فرمود: «هر کس چشم خویش را آزاد بگذارد همیشه اعصابش ناراحت‌ خواهد بود و به آه و حسرت دائم گرفتار خواهد شد ».

مقایسه مردهای دیگر با همسر

وقتی با نظر خریداری به مردها نگاه کردی و شوهرت را با آنها مقایسه نمودی ناچار به مردهایی برخورد میکنی که عیب شوهرت را ندارند خیال میکنی افراد برگزیده و بی‌عیبی هستند که از آسمان نازل شده‌اند با اینکه ممکن است آنها دارای دهها عیب باشند که اگر از آنها اطلاع داشتی‌ شوهر خودت را بر آنها ترجیح میدادی. اما چون از عیوب مخفی آنها اطلاع نداری و فقط خوبیهایشان را مشاهده مینمایی خودت را شکست‌ خورده و مغبون در ازدواج می‌پنداری و اسباب بدبختی خویشتن را فراهم‌ می‌سازی.

بخوانید  فکر و ذهن نیاز به سم زدایی دارند

از تباه شدن زندگی ات جلوگیری کن

خانم گرامی، اگر می‌خواهی بدبخت و سیه روز نشوی، به ضعف‌ اعصاب و پریشانی روح مبتلا نگردی، با خوشی و آسایش زندگی کنی‌ دست از هوسبازی و چشم چرانی و آرزوهای خام بردار. غیر شوهرت را از دل بیرون کن ، از مردهای دیگر تعریف نکن، به فکر آنها نباش. در دلت نگو: کاش فلان شخص به خواستگاریم آمده بود، کاش با فلان شخص‌ ازدواج کرده بودم، کاش شوهرم دارای فلان شغل بود، کاش فلان قیافه را داشت. کاش و کاش و کاش نمیدانم این افکار غلط و آرزوهای خام چه‌ نتیجه‌ای به حال تو دارد؟ چرا زندگی را به خودت و شوهرت تلخ میکنی؟

بدبین شدن همسر

خانم محترم، اگر شوهرت احساس کند که به مردهای دیگر نظر داری بدبین میشود، مهر و علاقه‌اش کم میشود به زندگی و خانواده‌ بی‌علاقه میگردد، مواظب باش از مردهای دیگر تعریف نکنی با آنها گرم‌ نگیری، خنده و شوخی نکنی، مرد اینقدر حساس است که نمیتواند تحمل‌ کند که همسرش حتی به تصویر مرد بیگانه‌ای اظهار علاقه کند.

بخوانید  اضطراب امتحان چیست و چگونه درمان می شود؟

پیغمبر اسلام صلی الله علیه و آله فرمود: «هر زن شوهرداری که‌چشمش را از نگاه کردن به غیر شوهرش پر کند مورد غضب شدید پروردگار جهان واقع خواهد شد ».

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن