مقالات

شوهرتان ناچار است شغل داشته باشد

هر کس شغلی و هر شغل لوازمی دارد: یکی راننده است که اکثرعمرش را در راه‌ها بسر می‌برد و نمی‌تواند مانند افراد دیگر هر شب به‌ منزل بیاید، یکی پاسبان است که بعضی شبها یا همه شب باید پاسداری کند، یکی طبیب است کمتر وقت فراغت دارد با خانواده‌اش بنشیند یا به تفریح‌ برود، یکی استاد یا دانشمند اهل مطالعه است که ناچار است‌ شبها مطالعه‌ کند، یکی ذغال فروش و همیشه سیاه است، یکی کارگر شبانه است‌ شبها باید به‌ کارخانه برود. ووو… بنابراین شوهرتان ناچار است شغلی داشته باشد .

شوهرتان ناچار است شغل داشته باشد

بالاخره کمتر شغلی پیدا میشود که کاملا بی‌دردسر باشد. چاره‌ای‌ نیست‌ باید امور دنیا بچرخد، نان پیدا کردن آسان نیست، مرد چاره‌ای ندارد جز اینکه با مشکلات بسازد، لیکن در اینجا مشکل دیگری تولید میشود، وآن مشکل ناسازگاری و نق نق خانواده است.

بخوانید  معتبرترین تست افسردگی

زنها معمولا شوهری را دوست دارند که همیشه در وطن باشد، اول‌ شب به منزل بیاید. اوقات فراغتی داشته باشد که به شب نشینی و گردش وتفریح بروند، شغل نظیف و آبرومند و پر درآمدی داشته باشد، لیکن‌ متاسفانه شغل بسیاری از مردها با خواسته همسرانشان وفق نمی‌دهد.

نقش شغل در مشکلات خانوادگی

یک سری اشکالات خانوادگی از همین جا شروع میشود، راننده‌ای که چند شبانه روز در بیابانها زحمت کشیده، با صدها ناراحتی مواجه شده نه خواب حسابی داشته نه خوراک منظم بعد از چند شبانه روز با اعصاب خسته وارد منزل میشود تا چند ساعت استراحت کند و ازاحوال خانواده‌اش با اطلاع شود، هنوز از در نرسیده غر و لند خانم شروع‌ میشود: این چه زندگی است که ما داریم، من بدبخت را با چند تا بچه‌ میگذاری و معلوم نیست کجا میروی؟ همه کارها را خودم باید انجام دهم. از دست این بچه‌های شیطان خسته شدم. اصلا رانندگی کار خوبی نیست، یا شغلت را تغییر بده یا تکلیف مرا روشن کن، من نمی‌توانم تا آخر عمر به‌این طور زندگی کنم.

بخوانید  چرا رعایت پوشش برای مرد مهم است

بیچاره مردی که بعد از این ایراد و بهانه‌ها و غر و نق‌ها با فکرپریشان و اعصاب خسته می‌خواهد دنبال رانندگی برود. سرنوشت چنین‌راننده‌ای و مسافرانش معلوم است.

وفق دادن خودمان با شغل همسر

در اینگونه موارد است که زن فهمیده و دانا از زن خودخواه‌ تمیز داده میشود. خانم محترم، ما نمی‌توانیم اوضاع جهان را بر طبق میل خودمان‌ بچرخانیم لیکن می‌توانیم خودمان را با وضع موجود وفق دهیم. شوهرتان‌ برای تهیه روزی ناچار است‌ شغلی داشته باشد و شغل او هم لوازمی دارد، شما می‌توانید زندگی خودتان را بر طبق شغل او مرتب سازید به طوریکه‌ هم آزادانه به شغل خویش ادامه دهد هم شما آسوده زندگی کنید، تنها به‌ فکر خودت و آسایش خودت نباش قدری هم به فکر راحتی شوهرت باش، دانا و فداکار باش، شوهرداری کن، نق نق نکن، ازشغلش ایراد مگیر.

علاقه مند کردن همسر به زندگی

آیا بهتر نیست که خودت را با این نوع زندگی عادت دهی و با کمال‌ آسودگی زندگی کنی و هنگامیکه شوهرت به خانه آمد از او استقبال کنی وبا سخنان شیرین به کسب و کار تشویقش کنی و با لب خندان تا درب خانه‌ بدرقه‌اش نمایی و با یک خداحافظی گرم تا ملاقات بعد دلشادش سازی؟

بخوانید  شوهرت را دلداری بده

اگر چنین کردی به کسب و کار و خانه و زندگی علاقه‌مند میگردد. دنبال خوشگذرانی نمی‌رود. اعصابش سالم می‌ماند، زودتر به خانه می‌آید، برای رفاه و آسایش شما بیشتر زحمت می‌کشد. اگر خوب شوهرداری کنی نه تنها اسباب عظمت و ترقی او رافراهم ساخته‌ای بلکه در خدمت اجتماعی او نیز سهیم خواهی شد.

کار کردن عیب نیست

خانم محترم، کار کردن عیب نیست هر چه و هر که باشد، بیکاری و تنبلی و دنبال کارهای غیر مشروع رفتن عیب است، باید از یک چنین‌ مردی قدردانی کنی که برای تهیه روزی زحمت می‌کشد و عرق می‌ریزد، با ایراد و بدگویی، اسباب دلسردی او را فراهم نساز، اصرار نکن حتما شغلش را تغییر دهد، لابد آنرا مناسب شناخته که دنبالش می‌رود.

تو از وضع کسب و کار بی‌اطلاعی، خیال میکنی تغییر شغل کارآسانی است، اصولا چه عیبی دارد که اصرار داری تغییرش بدهد، مگر نفت‌ فروشی و ذغال فروشی و تعمیر موتور آلات مثلا چه بدی دارند؟ تنها عیبی‌ که می‌توانی بتراشی کثیف شدن لباس است. حل آن هم چندان دشوارنیست، اگر شوهرت لباس مخصوص کار ندارد با زبان خوش از او تقاضا کن لباس کار تهیه کند، و زود بزود لباسهایش را شست و شو و تمیز کن، به هر حال موضوع آن قدر مهم نیست که به طلاق و جدایی منجر شود، ایراد و بهانه جویی بعضی خانمها واقعا تعجب‌آور است.

بخوانید  زن به عشق نیاز دارد و مرد به احترام
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن