مقالات

سیاست های شوهرداری

عدم تعامل سازنده و مفید میان زوجین از بیش ترین مشکلاتی است که موجب افزایش طلاق می شود . برخی زنان با کنترل همسر و به دست گرفتن اختیارات او ، می پندارند به هدف خود رسیده اند و همسرشان را به اختیار خود در آورده اند و بنیان خانواده را محکم ساخته اند اما باید بدانید برای شوهرداری به این نیاز دارید که سیاست های شوهرداری را بدانید تا با کمک آنها بتوانید با همسرتان شایسته رفتار کنید و او را تمام مراحل زندگی همراه خود سازید.

شوهرداری

شوهرداری یعنی مواظبت و نگهداری شوهر. شوهرداری کار سهل‌ و آسانی نیست که از هر زن بی‌لیاقت و نادانی ساخته باشد، بلکه کاردانی وذوق و سلیقه و زیرکی مخصوص لازم دارد، زنی که بخواهد شوهرداری کند باید دل او را بدست آورد، اسباب رضایت‌ خاطرش را فراهم سازد. مواظب‌ اخلاق و رفتارش باشد، به کارهای نیک تشویقش کند، از کارهای بد نگهداریش کند.

بخوانید  زن باید در خانه آرایش کند

سیاست های شوهرداری

مواظب بهداشت و حفظ الصحه و تغذیه او باشد. سعی کند او را به صورت یک شوهر آبرومند و محبوب و مهربان در آورد تا برای‌خانواده‌اش بهترین سرپرست و برای فرزندانش بهترین پدر و مربی باشد. خداوند حکیم قدرت فوق العاده‌ای به زن عطا فرموده است. سعادت و خوشبختی خانواده در دست اوست، بدبختی خانواده نیزدر دست اوست.

نقش زن در خانه

زن میتواند خانه را به صورت بهشت‌ برین در آورد، و میتواند به‌ صورت جهنم سوزانی تبدیلش سازد، میتواند شوهرش را به اوج ترقی‌ برساند و میتواند به خاک سیاهش بنشاند. زن اگر به فن شوهرداری آشنا باشد و وظائفی را که خدا برایش مقرر فرموده انجام دهد میتواند از یک‌ مرد عادی بلکه از یک مرد بی‌عرضه و بی‌لیاقت‌ یک شوهر لائق و آبرومند بسازد. یکی از دانشمندان مینویسد: زن قدرت عجیبی دارد، مثل قضا وقدر است، هر چه بخواهد همانست.

اسمایلز میگوید: اگر زن با تقوی و خوش خلق و کد بانویی در خانه‌ محقر و فقیری باشد آن خانه را محل آسایش و فضیلت و خوشبختی‌ میسازد.

بخوانید  به همسرت احترام بگذار

ناپلئون میگوید: اگر میخواهید اندازه تمدن و پیشرفت ملتی رابدانید به زنان آن ملت‌ بنگرید.

بالزاک میگوید: خانه بی‌ زن عفیف، قبرستان است.

شوهر داری در اسلام

شوهرداری به قدری در نظر اسلام اهمیت داشته که آنرا در ردیف‌ جهاد در راه خدا قرار داده، حضرت علی (ع) میفرماید: جهاد زن باین‌ است که خوب شوهرداری کند. با توجه به اینکه جهاد در راه خدا برای‌ ترقی و عظمت اسلام و دفاع از کشورهای اسلامی و اجرای عدالت‌ اجتماعی بزرگترین عبادت است ارزش شوهرداری معلوم میشود.

رسول خدا (ص) فرمود: هر زنی که بمیرد در حالیکه شوهرش‌ راضی باشد داخل بهشت میشود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن