مقالات

زوجین باید در زندگی دارای گذشت باشند

دو نفر شریک، دو نفرهمسایه، دو نفر رفیق، دو نفر همکار، زوجین باید در زندگی دارای گذشت باشند . هیچ زندگی اجتماعی به مقدار زندگی ‌خانوادگی احتیاج به گذشت ندارد. اگر اعضاء یک خانواده بخواهند سختگیری بعمل آورند و خطاهای یکدیگر را تعقیب کنند یا زندگی آنها ازهم می‌پاشد یا بدترین زندگی را خواهند داشت.

عذر همسرت را بپذیر

خانم محترم، ممکن است از شوهر شما خطا یا خطاهایی صادرشود. ممکن است از روی خشم و غضب به شما اهانت کند. ممکن است‌ ناسزائی از دهانش بیرون آید. ممکن است از خود بیخود شده شما را بزند، ممکن است‌ یک مرتبه به شما دروغ بگوید، ممکن است کاری را انجام دهد که مورد پسند شما نباشد، از این قبیل خطاها برای هر مردی‌ امکان دارد، اگر بعدا احساس کردی که از کردار خویش پشیمان شده او را ببخش و موضوع را تعقیب نکن.

زوجین باید در زندگی دارای گذشت باشند

اگر همسرت عذرخواهی کرد فورا قبول کن. اگر پشیمان شده لیکن زیر بار عذرخواهی نمی‌رود در صدد نباش مجرمیت وی‌ را به اثبات رسانی، زیرا به شخصیت او لطمه وارد میشود، ممکن است‌ در صدد تلافی برآید، خطاهای شما را تعقیب کند، ممکن است کارتان به‌ نزاع و جدال و حتی جدائی بکشد اما اگر سکوت کردی و خطایش را نادیده گرفتی در شکنجه وجدان قرار می‌گیرد و به طور مسلم از کردار خویش پشیمان خواهد شد، آنگاه شما را یک زن با گذشت فهمیده فداکارعاقل خواهد شناخت، می‌فهمد که به زندگی و خانواده و شوهر علاقه‌مند هستی، قدر ترا می‌شناسد و محبتش چند برابر خواهد شد.

بخوانید  نوروفیدبک

همه افراد اشتباه میکنند

به غیر از معصوم همه کس خطا و لغزش دارد. دو نفر که با هم‌ زندگی میکنند و از جهتی تشریک مساعی و همکاری دارند باید لغزشهای‌ یکدیگر را ببخشند تا زندگی آنها ادامه پیدا کند. اگر بخواهند در این باره‌ سختگیری کنند ادامه همکاری غیر ممکن میشود. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «زن بد، عذر شوهرش را نمی‌پذیرد و خطاهایش را نمی‌بخشد ».

حیف نباشد زن آنقدر کم گذشت‌ باشد که یک خطای جزئی‌ شوهرش را نتواند تحمل کند و بدان علت پیمان مقدس زناشویی را بر هم بزند؟!«زنی به رئیس دادگاه حمایت‌خانواده گفت، شوهرم قبل از ازدواج‌ به من نگفت که خدمت‌ سربازی را انجام نداده و این موضوع را از من‌ مخفی کرده بود. چند روز پیش متوجه شدم که به همین زودی باید به خدمت‌ برود. و من نمی‌توانم با مردی که به من دروغ گفته زندگی کنم ».

بخوانید  زن به عشق نیاز دارد و مرد به احترام
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن