مقالات

زن هم حالات مختلف دارد

چنانکه مرد همیشه به یک حال نیست ، زن هم حالات مختلف دارد ، گاهی شاد و خندان است، گاهی غمناک و افسرده. گاهی خوش و سر حال‌ است گاهی عصبانی و تندخو. ممکن است در اثر کارهای دشوار خانه‌داری کاملا خسته شده باشد. ممکن است از داد و قال بچه‌ها اعصابش‌ ناراحت‌ شده باشد. ممکن است مورد طعن و زخم زبان یکی از بستگان یاهمسایگان قرار گرفته باشد. ممکن است از تجملات زندگی و چشم وهمچشمی های غلط متاثر شده باشد. آری انسان در معرض صدها از این‌ قبیل حوادث جزئی و کلی قرار دارد. و ممکن است‌ یکی از آنها چنان در روحش اثر بگذارد که از شدت ناراحتی از خود بیخود شده دنبال بهانه‌ای‌ باشد تا دق دلش را خالی کند.

زن هم حالات مختلف دارد

مخصوصا بانوان که روحی حساس و لطیف دارند زودتر از مردها از حوادث ناگوار متاثر گشته عکس العمل نشان میدهند. با اندک چیزی‌ رنجیده و عصبانی میشوند. چون احساساتی هستند و تاب تحمل دشواریها را ندارند فوراً داد و قال راه می‌اندازند.

بخوانید  همسر شما تشنه عشق و محبت است

در این مواقع غیر عادی احتیاج به تسلیت و دلجویی دارند. باید با نرمی و ملایمت اعصابشان را آرامش داد. و برای اینکار کسی بهتر ازشوهر وجود ندارد. زیرا یار و غمخوار و شریک زندگی و محرمترین افراد نسبت‌ به اوست. در این مواقع باید بداد همسر پریشان احوالش برسد واعصاب پژمرده او را آرامش دهد.

حال زن را دریاب

آقای محترم! هنگامیکه وارد منزل میشوی اگر دیدی همسرت‌ عصبانی و ناراحت میباشد. صورتش را درهم کشیده اوقات تلخی میکند غیر عادی بودن حالش را دریاب و بر احوال زارش ترحم کن. اگر از شدت‌ ناراحتی سلام نکرد تو سلام کن. سلام کردن مقام ترا پایین نمیآورد. با لب‌ خندان و چهره باز صحبت کن. بیش از هر روز گرمی و مهربانی بخرج‌ بده. از اوقات تلخی و ترشرویی اجتناب کن. در کارهای خانه کمک کن.

مواظب باش حرف زننده و تندی از تو خارج نشود. از مسخرگی و دست‌ انداختن او بپرهیز. اگر حرف نمیزند سر بسرش نگذار، بگذار بحال خود باشد. نگو: امروز دیگر چه خبرته مثل برج زهر مار شده‌ای؟ اگر خواست‌ درد دل کند به حرفهایش خوب گوش بده و اظهار تاسف کن. چنان وانمود کن که از آن پیش آمد ناگوار حتی بیشتر از خود او متاثر گشته ای. بگذار خوب درد دل کند و عقده‌هایش را بگشاید.

بخوانید  خانه داری شغل بسیار آبرومند

با مهربانی تسلیتش بده

آنگاه که به حال عادی در آمد مانند یک پدر مهربان بلکه شوهر دلسوز از روی عقل و تدبیر در رفع نگرانی هایش کوشش کن. با خوشرویی‌ و مهربانی تسلیتش بده. و برای صبر و بردباری تقویتش کن. با زبان خوش‌ و دلیل و برهان حوادث ناگوار زندگی را کوچک و غیر قابل اعتنا جلوه‌ بده. و شخصیت او را در مقابل تحمل حوادث تقویت کن. در مقابل‌ حوادث قابل علاج وعده مساعدت و یاریش بده.

اگر قدری صبر و حوصله بخرج بدهی و با عقل و تدبیر رفتار کنی‌ بزودی از نگرانی و ناراحتی نجات پیدا میکند و زندگی شما مانند سابق‌ بلکه بهتر ادامه پیدا خواهد کرد. لیکن اگر در مقابل تندخویی ها وعصبانیت های موقت او تندخویی و بد اخلاقی نمودی ممکن است‌ به نزاع و زد و خورد و قهر و دعوا منجر شود بلکه امکان دارد در اثر لجبازی یکی از شما یا هر دو یا شخص سوم طلاق و جدایی به میان آید.

بخوانید  وسواس چیست؟ انواع وسواس های فکری و عملی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن