مقالات

زن به عشق نیاز دارد و مرد به احترام

شاید شوهرشما نظیر بسیاری از مردان، از لحاظ عاطفی به یک جام خالی بماند. به خاطر بسپارید، او یاد گرفته است که احساساتش را برای خودش نگاه دارد، در حقیقت آن را در خود خفه کند. دنیای مردها استدلالی و زنها احساسی است. راز صمیمیت میان این دو درک تفاوت هایشان است. در واقع همان قدر که بشر نیازمند هواست  زن به عشق نیاز دارد و مرد به احترام .

عشق یا احترام

تحقیقات نشان داده است که مردها اگر مجبور باشند بین عشق و احترام یکی را انتخاب کنند بیشترشان ترجیح می دهند تنها بمانند تا این که به آنها بی احترامی شود و از سوی دیگر اکثر خانم ها به عشق و محبت بیشتر علاقه نشان داده اند. اگر مردها و زن ها بتوانند یکدیگر را بدرستی درک کنند، می توانند کنار هم زندگی آرام و بی دغدغه و پر از عشق و احترامی داشته باشند. نگاه به یک زندگی عاشقانه از دید همسرتان کمک می کند تا فکر نکنید حال زندگی تان خوب نیست.

بخوانید  اختلال شخصیت اسکیزوئید چیست؟

احترام به همسر

احترام به همسر یک اصل مشترک در تمامی روابط موفق، پایدار و سرشار از عشق است. رابطه‌ای که از این اصل حیاتی محروم باشد، دیر یا زود به ویرانه‌ای تبدیل خواهد شد که آباد کردنش اگر هم ممکن باشد، زمان خیلی زیادی می‌برد. هر کسی به شخصیت‌ خویش علاقه‌مند است. خودش را دوست‌ دارد. دلش میخواهد دیگران به شخصیت او احترام بگذارند. هر کس‌ شخصیت او را محترم بشمارد محبوبش واقع میشود. از توهین کنندگان‌ متنفر است.

زن به عشق نیاز دارد و مرد به احترام

خانم محترم حب ذات و علاقه به احترام یک امر غریزی است ‌لیکن همه کس حاضر نیست احساس درونی شوهر شما را اشباع کند و به‌ وی احترام بگذارد. همسر شما در خارج منزل با صدها افراد گوناگون و بی‌ادب‌ برخورد میکند و بسا اوقاتی مورد توهین قرار میگیرد. و به شخصیتش لطمه‌ وارد میشود. از شما که یار و غمخوارش هستید انتظار دارد اقلا در خانه‌ احترامش کنید و شخصیت تحقیر شده‌اش را زنده گردانید. بزرگداشت اوشما را کوچک نمیکند لیکن به او نیرو و توانایی می‌بخشد و برای کوشش‌ و فعالیت آماده‌اش میگرداند.

بخوانید  شوهرتان ناچار است شغل داشته باشد

روشهای احترام به شوهر

اگر با هم به مجلسی میروید او را مقدم بدار. او را با اسم صدا نزن بلکه با نام فامیل و لقب مخاطب قرار بده. در حضور دیگران از او تجلیل و تعریف‌ کن. به فرزندانت‌ سفارش کن به پدرشان احترام کنند. و اگر بی‌ادبی کردند توبیخشان کن. مبادا در مجلس مهمانی وجود شوهرت را نادیده بگیری و تمام توجهت‌ به مهمانها معطوف باشد. وقتی درب منزل را میزند سعی کن خودت درب را باز نموده با لب خندان و چهره باز به استقبالش‌ بروی. آیا میدانی همین عمل کوچک چه اثر نیکویی در روح شوهرت‌ خواهد گذاشت؟

مهمان را باید احترام کرد لیکن از شما انصاف میخواهم مردی که از صبح تا شب برای تامین زندگی و رفاه وآسایش شما تلاش میکند، و در این راه با صدها مشکل روبرو شده، آنگاه‌ حاصل دسترنج‌ خویش را در طبق اخلاص نهاده درب خانه را میکوبد که‌ برایگان در اختیار شما بگذارد، آیا ارزش آنرا ندارد که برای خوشنودی واحترام او تا درب خانه قدم رنجه فرمایید و با لب خندان یک خوش آمد گفته‌ دلش را شاد گردانید؟

بخوانید  بهترین روش درمان استرس

نگو: چون با هم مانوس و خصوصی هستیم انتظار احترام ندارد، بلکه از شما بیشتر از دیگران انتظار احترام دارد. اگر احترام نکردید وسکوت کرد دلیل آن نیست که توقع ندارد، بلکه برای رعایت‌ شما ازخواسته درونی خویش صرف نظر نموده است.

احترام ، احترام می آورد

خانم محترم، اگر به شوهرت احترام نمودی او هم در مقابل به شما احترام خواهد گذاشت. رشته محبت در میانتان استوارتر و پیمان زناشویی‌ با دوام‌ تر خواهد شد. به خانه و زندگی و کسب و کار دلگرم میشود، ونتیجه‌اش عائد شما می‌گردد. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: وظیفه زن این است که تا درب خانه به پیشواز شوهرش برود و به وی خوش آمد بگوید.

نتیجه بی احترامی به همسر

مواظب باش به شوهرت توهین و بی‌ادبی نکنی، ناسزا نگوئی، دشنام ندهی، بی‌اعتنائی نکنی، بر سرش داد نزنی، نزد دیگران آبرویش را نریزی، با لقبهای زشت صدایش نزنی. اگر به او توهین کردی او نیز به تو توهین خواهد نمود. قلبا از هم مکدر میشوید، عقده روحی و کینه پیدا میکنید، صفا و محبت از میانتان برطرف میشود، دائما در حال نزاع وکشمکش خواهید بود. اگر به زندگی ادامه بدهید بطور یقین زندگی خوشی نخواهید داشت. کینه‌های روحی و عقده‌های روانی ممکن است تولید خطر کند و باعث جنایت‌ شود.

بخوانید  قهر کردن با شوهر
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن