مقالات

زن باید در خانه آرایش کند

زن باید در خانه آرایش کند ، باید برای شوهرش که شریک زندگی و یار و مونس‌ دائمی و پدر فرزندانش میباشد زینت و دلربایی کند، باید دلش را بدست‌ آورد تا دلبران کوچه و خیابان نتوانند در دلش جا باز کنند، دیگران چه‌ ارزشی دارند که برایشان آرایش و زینت کند؟! حیف نیست زن آرایش و زیبایی خویش را در مقابل چشم چرانی بیگانگان قرار دهد و برای جوانان‌ و بانوان اشکالاتی بوجود آورد؟

آرایش زن در بیرون منزل

مرسوم اکثر خانمها چنین است: وقتی می‌خواهند به گردش بروند یا در مجلس جشنی شرکت نمایند یا به مجلس شب نشینی و مهمانی بروند آرایش میکنند، بهترین لباسها را می‌پوشند و به بهترین وجهی که برایشان‌ مقدور است از منزل خارج میشوند، لیکن هنگامیکه به منزل برگشتند فورا لباسهای خوب و زیبا را از تن خارج ساخته لباسهای معمولی و مندرس را می‌پوشند، لباسهای لکه‌دار و جورابهای پاره را در خانه می‌پوشند، در صورتیکه باید کار بر عکس باشد.

بخوانید  سیاست های شوهرداری

پیغمبر اسلام (ص) فرمود: «هر زنیکه خودش را خوشبو کند و از منزل خارج شود تا به خانه بر نگردد از رحمت‌ خدا دور خواهد بود ».

زن باید در خانه آرایش کند

خانم گرامی، بدست آوردن دل یک مرد آن هم برای همیشه کار ساده‌ای نیست. پیش خود نگو: او که مرا دوست دارد پس چه احتیاجی‌ دارم به سر و وضع خودم برسم و برایش دلربایی کنم؟ باید عشق او را برای همیشه نگهداری کنی.

یقین بدان که شوهرت دوست دارد همیشه تمیز و مرتب و زیبا باشی‌ ولو به زبان نیاورد، اگر بر طبق خواسته‌های باطنی او رفتار نکنی و در منزل‌ به خودت نرسی ممکن است در خارج منزل چشمش به زنان تمیز آرایش‌ کرده بیفتد و از تو دلسرد شده و از راه منحرف گردد، وقتی خانمهای تمیز و مرتب را دید و آنها را با سر و وضع کثیف و نامرتب تو مقایسه کرد خیال‌ میکند فرشتگانی هستند که از آسمان نازل شده‌اند! تو هم در خانه برایش‌ آرایش کن و لباس خوب بپوش و دلبری و طنازی کن تا بفهمد که تو از آنها کمتر نیستی بلکه بهتر و زیباتر هستی، در آنصورت می‌توانی بدوام‌ عشق او امیدوار باشی و برای همیشه دلش را مسخر گردانی.

بخوانید  بچه داری کار آسانی نیست

در خانه تمیز و مرتب باشید

ممکن است‌بگویید: در منزل زیبا گشتن با شغل خانه‌داری و آشپزی سازگار نیست، لیکن اگر ارزش این عمل را بدانید به طور حتم‌ می‌توانید این مشکل را حل کنید. چه مانع دارد برای انجام کارهای خانه‌ لباس مخصوصی داشته باشید که در موقع کار از آن استفاده کنید لیکن‌ وقتی از کار فارغ شدید و وقت آن رسیده که شوهرتان به منزل بیاید بدنتان‌ را تمیز کنید، موها را شانه بزنید، لباسهایتان را تغییر دهید، و مرتب و منظم‌ در انتظار او باشید.

حضرت باقر علیه السلام فرمود: «بر زن لازم است‌ خودش را خوشبو کند، بهترین لباسهایش را بپوشد، به بهترین وجه زینت کند و با چنین وضعی صبح و شب با شوهرش ملاقات کند ».

امام صادق علیه السلام فرمود: «زن نباید آرایش و زینت را ترک‌ کند گر چه به یک گلوبند باشد، نباید دستش را بدون خضاب بگذارد گر چه‌ به کمی از حنا باشد، حتی زنهای پیر هم نباید زینت و آرایش را ترک‌ نمایند ».

بخوانید  15 نشانه عزت نفس بالا و پایین
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن