مقالات

زنها راز نگه دار نیستند

معمولا خانمها میل دارند از اسرار و رموز شوهرشان با اطلاع‌ شوند، میخواهند از وضع کسب، مقدار درآمد، موجودی، اسرار کسبی، تصمیمات آینده‌اش با خبر شوند. بطور خلاصه از شوهرشان انتظار دارند که تمام اسرارش را در اختیار آنها بگذارد و همسر چیزی را پنهان نکند ، بر عکس‌ اکثر مردها هم حاضر نیستند تمام اسرارشان را در اختیار همسرشان قراردهند، و میگویند زنها راز نگه دار نیستند . همین موضوع گاهی سبب دلخوری و حتی بدبینی میشود.

شوهرم به من اعتماد ندارد

خانم شکایت میکند که شوهرم به من اعتماد ندارد، اسرارش را ازمن مخفی میکند، با من یک رنگ و صریح نیست، گویا سر و سری دارد. نمیگذارد نامه‌هایش را بخوانم، درآمد و مقدار موجودی خودش را به من‌ نمیگوید، با من درد دل نمیکند، در جواب سؤالهای من طفره میرود و حتی‌ گاهی دروغ میگوید، اتفاقا مردها هم بی‌میل نیستند که اسرار و رموززندگی‌شان را در اختیار همسرشان قرار دهند.

بخوانید  تا کی در غربت زندگی کنم

لیکن عذرشان اینست که‌ زنها راز نگه دار نیستند ، دهانشان در و دروازه ندارد، ظرفیت ندارند مطلبی‌ را به طور کلی کتمان کنند، هر چه را شنیدند فورا برای دیگران بازگو میکنند، با اندک بهانه‌ای ممکن است اسرار انسان را فاش کنند و اسباب‌ دردسر او را فراهم سازند. اگر کسی بخواهد اسرار انسان را کشف کند به‌ آسانی می‌تواند همسرش را فریب داده به وسیله او به مقصد خویش نائل گردد، ممکن است‌ بعض خانمها از دانستن مطالب سری سوء استفاده‌ نمایند و حتی آنها را اسباب نفوذ در شوهر قرار داده در صورت عدم تمکین‌ اسباب گرفتاری او را فراهم سازند.

زنها راز نگه دار نیستند

البته عذر مردها تا حدودی موجه است، زنها زودتر از مردها تحت‌ تاثیر عواطف و احساسات قرار میگیرند، معمولا احساساتشان بر تعقلشان‌غلبه دارد، وقتی عصبانی شوند خویشتن داری برایشان دشوار است، درآن مواقع ممکن است از دانستن اسرار سوء استفاده نموده اسباب گرفتاری‌ مرد را فراهم سازند.

بخوانید  خانه داری شغل بسیار آبرومند

بنابراین اگر زن میل داشته باشد که شوهرش کاملا یک رنگ بوده‌ چیزی را از او مخفی نکند باید بقدری راز نگهدار و با احتیاط باشد که‌ بدون اجازه شوهرش برای هیچکس و در هیچ حال چیزی را نقل نکند، حتی برای خویشان و دوستان صمیمی خودش اسرار شوهرش را فاش‌ نکند، در راز نگهداری این مقدار کافی نیست که اسرارش را به دیگری‌ بگوید و سفارش کند به کسی نگو، زیرا او هم به طور حتم دوستانی دارد، ممکن است اسرار شما را در اختیار آنها قرار دهد و سفارش کند به کسی نگویید، یک وقت انسان متوجه میشود که اسرارش فاش شده است.

بنابراین شخص عاقل اسرارش را به احدی نمیگوید.

حضرت علی علیه السلام فرمود: «سینه عاقل صندوق اسرارش‌ میباشد».

علی علیه السلام فرمود: «خوبیهای دنیا و آخرت در دو چیز جمع‌ است: راز نگهداری و دوستی با خوبان، و تمام بدیها در دو چیز جمع شده: فاش کردن اسرار و دوستی با اشرار».

بخوانید  نقش مهارتهای زندگی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن