مقالات

دست از داشتن توقعات بیجا بکشید

امکانات مالی و درآمد همه افراد یکسان نیست. همه نمیتوانند دریک سطح زندگی کنند. هر خانواده‌ای باید حساب دخل و خرج خودشان‌را بکنند و بر طبق درآمدشان خرج کنند. دست از داشتن توقعات بیجا بکشید . انسان همه طور میتواند زندگی‌ کند. عاقلانه نیست که برای تهیه امور غیر ضروری دست‌ به قرض و نسیه‌ بزند.

خانم محترم، تو کد بانوی خانه هستی، عاقل و فهمیده باش، حساب‌ خرج و دخلتان را بکن. ببین چطور میتوانید خرج کنید که آبرویتان محفوظ بماند و همیشه پولدار باشید، عاقبت‌ اندیش باش، چشم و همچشمی های‌ بیجا را کنار بگذار، اگر فلان مد لباس را در تن خانمی دیدی و وضع‌ اقتصادی شما اقتضای خرید آنرا ندارد، شوهرت را به تهیه آن وادار نکن، تو که میدانی وضع‌ اقتصادی و در آمد شما ایجاب نمیکند چرا شوهرت را به وام گرفتن و نسیه‌ گرفتن و قسطی خریدن و کارهای غیر مشروع وادار میکنی؟

دست از داشتن توقعات بیجا بکشید

آیا عقلانی است که برای رقابت‌ با دیگران از بانک وام بگیرید وفلان جنس غیر ضروری و لوکس را بخرید و در خانه بگذارید، آیا صلاح‌ است که زندگی خودتان را بر وام گرفتن و نسیه کردن و قسطی خریدن‌ پایه‌ گذاری کنید و یک سری اشیاء غیر ضروری را در خانه جمع‌آوری‌ نمائید. آیا بهتر نیست قدری صبر کنید تا اوضاع مالی شما بهتر شود؟ هرماه مقداری از درآمدتان را پس‌انداز کنید، وقتی وضع اقتصادی شما خوب‌ شد و توانستید جنس مورد نظرتان را تهیه نمائید با پول نقد آنرا خریداری‌ کنید.

بخوانید  همه چیز درباره داروهای ضد افسردگی

نتیجه داشتن توقعات بیجا

مرد گاهی ناچار میشود زندگی زناشویی را بر هم بزند و زن‌خودخواهش را طلاق بدهد تا از شر تقاضاهای بیجا و سرزنشها وزخم زبانهای او خلاص شود یا خودکشی کند تا از این زندگی پر از ایراد وبهانه نجات پیدا کند.

اینگونه زنها اصلا معنا و هدف ازدواج را درک نکرده‌اند. زناشویی را یک نوع برده‌ گیری تصور نموده‌اند. بدین منظور شوهر کرده‌اند که به خواسته‌ها و هوسهای کودکانه خویش جامه عمل بپوشند. شوهری را میخواهند که مانند یک نوکر بی‌اجر و مزد بلکه یک اسیر برایشان زحمت‌ بکشد و حاصل دسترنج‌ خویش را دو دستی تقدیم خانم کند تا در راه بلند پروازیها و هوسهای خام خویش به مصرف برساند. کاش باین مقدار قناعت میکردند و توقعات بیش از حد نداشتند.

یکی از دلایل ورشکستگی آقایان

یکی از عوامل بزرگ ورشکست مردها همین توقعات بیجای‌خانمها و چشم و همچشمیهاست، سرزنشها و نق نق‌های زن است که مرد را به کارهای غیر مشروع وادار میکند، اینگونه زنهای از خود راضی وخودخواه ننگ بانوان بشمار میروند. گیرم با این توقعات و ایرادها طلاق‌گرفتی آنوقت کارت اصلاح میشود، نه، مطمئن باش هرگز بآرزوهایت‌ نخواهی رسید، میروی در خانه سر بار پدر و مادرت خواهی شد و تا آخرعمر باید از نعمت انس و محبت و بچه‌ داری محروم شوی، خیال میکنی‌ مردها برای خواستگاری تو صف کشیده‌اند، نه، چنین نیست، زنهائی که‌طلاق میگیرند کمتر شانس ازدواج دارند، بر فرض اینکه شوهر دیگری‌ پیدا کردی از کجا که بهتر از شوهر اولت‌ باشد؟

بخوانید  بزرگترین رمز زن‌ داری

پیغمبر اسلام فرمود: «بعد از ایمان به خدا نعمتی بالاتر از همسرموافق و سازگار نیست (7)

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن