مقالات

خانه داری شغل بسیار آبرومند

خانه محیط کوچکی بیش نیست لیکن نعمت ‌بسیار گرانبهایی‌ است. وقتی مرد از کارهای روزانه و سر و صداهای خارج خسته شد به‌ خانه پناه میبرد، وقتی از کشمکشها و تزاحمات و ناملایمات زندگی به تنگ‌ آمد برای استراحت ‌به خانه میرود، حتی وقتی از گردش و تفریح هم خسته ‌شد بدانجا پناه میبرد، اداره این پایگاه حساس زندگی و کلاس تعلیم و تربیت اجتماعی به‌ عهده بانوان است. یعنی ترقی و تنزل و صلاح و فساد اجتماع در اختیار بانوان و به اراده آنهاست، بنابراین، خانه داری شغل بسیار آبرومند و پر افتخاری است.

خانه کلاس تعلیم و تربیت

آری خانه بهترین آسایشگاهی است که انسان ‌می‌تواند بدون هیچ قید و بندی در آنجا استراحت نماید، جای انس و مودت، صفا و صمیمیت، آرامش و استراحت است، پرورشگاه مردان و زنان با فضیلت است. کارخانه شخصیت ‌سازی و کلاس تعلیم و تربیت ‌کودکان است، اجتماع کوچکی است که اجتماع بزرگ انسانها را بوجود می‌آورد، ترقی و تنزل و صلاح و فساد اجتماع بزرگ مربوط به همین‌ اجتماع کوچک است، اجتماع کوچک خانوادگی با اینکه جزء اجتماع ‌بزرگ محسوب میشود. در عین حال، از یک نوع استقلال داخلی‌ برخوردار است، بدین جهت اصلاح اجتماع را باید از اصلاح خانواده‌ها شروع کرد.

بخوانید  پرورش و تربیت فرزند

کسانی که محیط خانه را کوچک می‌شمارند و از شغل شریف‌ خانه ‌داری عار دارند به حقیقت معنای خانه‌ داری و ارزش آن پی نبرده‌اند. یک خانم خانه ‌دار باید افتخار کند که در یک چنین پست ‌حساسی‌ قرار گرفته برای پیشرفت و ترقی ملت فداکاری میکند.

خانه داری و تحصیلات

خانمهای تحصیل کرده نیز در این میان مسؤولیت ‌بیشتری دارند، باید برای دیگران سرمشق زندگی باشند و عملا به آنها درس خانه‌داری و شوهرداری بیاموزند، باید عملا اثبات کنند که با سواد بودن نه تنها به ‌خانه‌داری و شوهرداری لطمه نمی‌زند بلکه راه و رسم زندگی را به آنها یاد میدهد.

خانه داری شغل بسیار آبرومند

یک خانم تحصیل کرده باید زندگی را با بهترین وجه اداره کند و به شغل شریف خانه ‌داری افتخار نماید و بدین وسیله لیاقت و برتری ‌خانمهای تحصیل کرده را اثبات کند، نه آنکه به عذر با سواد بودن دست ‌به ‌سیاه و سفید نگذارد و بدینوسیله بانوان با سواد را بد نام گرداند، درس ‌خواندن برای بیکار گشتن و زیر بار مسؤولیت نرفتن نیست‌ بلکه برای‌کدبانو شدن و درس زندگی آموختن است.

بخوانید  مشاوره تحصیلی و شغلی

به هر حال، کد بانوگری و خانه داری شغل بسیار آبرومند و شریفی است ‌که مراتب لیاقت و هنرنمایی بانوان را به اثبات میرساند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن