مقالات

بچه داری کار آسانی نیست

یکی از وظائف سنگین و حساس بانوان بچه‌داری است. بچه داری کار آسانی نیست ‌بلکه شغل بسیار پر مسئولیتی است. مقدس‌ترین وارزنده‌ترین شغلی است که دستگاه آفرینش بر عهده بانوان گذاشته است. تولد یک کودک بی‌‌‌شک معجزه‌‌‌ای است که در زندگی هر زوجی رخ می‌‌‌دهد اما در عین حال برای آن‌‌‌ها شغلی تمام‌‌‌وقت ایجاد کرده و همان‌‌‌قدر که موجب شادی والدین‌‌‌ است خسته‌‌‌کننده نیز هست. در این دوران پر‌‌‌هیاهوی پس از تولد کودک، نوعی حس شعف و افتخار با مشکلاتی مثل کم‌‌‌خوابی، نیاز به برنامه‌‌‌ریزی مداوم، اختلافات بین زوجین و فشارهای بیشتر از جانب محل کار با هم آمیخته می‌‌‌شوند.


“هریت لرنر” دکترای روانشناسی و نویسنده کتاب”بچه‌‌‌ها چگونه زندگی شما را تغییر می‌‌‌دهند” معتقد است که ورود یک عضو جدید به خانواده نیازمند وفق‌‌‌پذیری بالایی از جانب والدین است. وی می‌‌‌گوید: “چون تولد اولین فرزند قرار است خصوصا اتفاق شادی باشد بنابرین بسیاری از پدر و مادرها مقدار استرسی که قرار است به محض آمدن این عضو جدید خانواده به آن‌ها وارد شود را دست‌کم می‌‌‌گیرند.”

بخوانید  هدف جوانان از ازدواج

ثمره ازدواج

گر چه کمتر اتفاق میافتد که زن و مرد به منظور بچه‌ دار شدن تن به‌ ازدواج بدهند، معمولا عوامل دیگری و از جمله تمایلات جنسی محرک‌ آنان میباشد. لیکن طولی نمیکشد که هدف طبیعی آفرینش روشن شده‌ عشق به فرزند ظاهر میگردد. وجود فرزند میوه درخت زناشویی و یک‌ آرزوی طبیعی است. ازدواج بی‌فرزند مانند درخت‌ بی‌ بار است. وجود فرزند پیوند زناشویی را استوار میسازد، مرد و زن را به خانه و زندگی‌ علاقه‌مند میگرداند محیط خانه را با صفا و طراوت میکند. مرد را به تلاش و کوشش بیشتر وادار و زن را به خانه و کاشانه دلگرم میسازد.

بچه داری کار آسانی نیست

ازدواج در آغاز کار بر پایه‌های لرزان و ناپایدار هوسرانی وتمتعات جسمانی و معاشقه‌های زودگذر و عشقهای دروغین بنا میشود بدین‌ جهت همواره در معرض انحلال و جدایی است، نیرومندترین عاملی که میتواند پایداری آنرا تضمین کند همان بچه‌دار شدن است. جوانی وهوسرانی بزودی میگذرد، تمایلات جنسی فروکش میکند، عشقهای ظاهر به سردی میگراید. تنها یادگاری که از آن دوران باقی میماند و اسباب‌ آرامش و دلگرمی مرد و زن را فراهم میسازد وجود فرزند است. بدین‌ جهت امام سجاد علیه السلام فرمود: سعادت انسان در اینست که فرزندان‌ صالحی داشته باشد که به آنان استعانت جوید.

بخوانید  بدبینی ریشه بیشتر نزاعهای خانوادگی

چقدر نادانند افرادی که با بهانه‌های بیجا از بچه‌ دار شدن خودداری‌ مینمایند و بدینوسیله با ناموس آفرینش انسان مبارزه میکنند؟!

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما را به دیدن این مقاله دعوت می‌کنیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن